Olympijský běh/run

20. 06. 2018,

Olympijský běh Praha - Stromovka

Ve středu 20. 6. 2018 v 18 hodin jsem se v rámci PR a propagace vrcholového sportu handicapovaných zúčastnil T-Mobile Olympijský běh v Praze – Stromovce.

 

„Mezinárodní Olympijský den slavíme největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017 vyběhlo na různých místech přes 76 tisíc běžců – ať už jako součást oficiálního závodu v tzv. zlatých, stříbrných či bronzových městech, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.“ (olympijskybeh.cz)

 

„V rámci T-Mobile Olympijského běhu neběháte pouze pro sebe, část startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s vaší podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů.“ (olympijskybeh.cz)

 

Startoval jsem v hlavním závodě na 10 km (2 okruhy) a odstartoval jsem 1 minutu před hlavním startovním polem, s ohledem na předpokládanou rychlost a bezpečnost všech účastníků. Od startu jsem měl tedy volnou cestu o kterou se staral vodič na kole. V těsném závěsu pak odstartovali všichni účastníci na 5 nebo 10 kilometrovou trať. Během druhého okruhu jsem pochopitelně na běžecké formuli dojížděl běžce, což byla trochu adrenalinová záležitost vzhledem k omezenému prostoru a exponovanému závodu ve Stromovce. 10 km dlouhou trať jsem dokončil v čase 28:56 minut, což na technicky náročné trati považuji za slušný výkon a dobrou vizitku vrcholového sportu handicapovaných.

číst dále

Olympijský běh Praha - Stromovka