Sportovní den Paralympijské výzvy: Strakonice

24. 05. 2019, Strakonice, Česká republika

Sportovní den Paralympijské výzvy: Strakonice

V pátek 24. 5. 2019 jsem se jako již tradiční účastník a ambasador projektu Sportovních dní Paralympijské výzvy zúčastnil sportovního dne ve Strakonicích. Čekalo na nás nabité dopoledne okolo s téměř šedesátkou žáků, kteří byli rozděleni podle věku do dvou skupin. Jedna část vždy cvičila a věnovala se sportovním disciplínám a ta druhá se mnou absolvovala besedu, během které jsem představil svou sportovní činnost i životní cestu.

„Snad nejlepší počasí provázelo organizační tým Českého paralympijského výboru na Sportovním dni ve Strakonicích. Prosluněné dopoledne dovolilo prověřit žáky místní základní školy v disciplínách jako T-běh, hod medicinbalem, trojskok či hluboký předklon. Na sportujících dětech bylo jasně znát, že disciplíny Olympijského diplomu či Odznaku všestrannosti jim nejsou cizí – vždyť do Paralympijské výzvy se poprvé zapojily už během podzimu v roce 2017.“ (paralympic.cz)

 

„Přítomen byl i mistr světa v triatlonu Jan Tománek, který byl shodou okolností právě tím ambasadorem, který strakonickou školu jako výherce Sportovního dne před několika týdny vylosoval. Tománek se svojí prezentací sportu pro handicapované opět sklidil zasloužený úspěch. Nejvíce radosti mezi dětmi na besedě vzbudila možnost vyzkoušet si osobně, jaké to je závodit na běžecké „formuli“ úspěšného českého reprezentanta.“ (paralympic.cz)

číst dále

Sportovní den Paralympijské výzvy: Strakonice